काठमाडौं  । प्रमुख सत्तारुढ दल नेपाली कांग्रेसले आसन्न प्रतिनिधिसभा र प्रदेशसभाको निर्वाचनका लागि पार्टीका उम्मेदवारको मनोनयन दर्ता गराएको छ । आगामी मंसिर १० गते हुने पहिलो हुने निर्वाचित हुने निर्वाचन प्रणालीअन्तर्गत पहिलो चरणको निर्वाचनका लागि कांग्रेसले सबै निर्वाचन क्षेत्रका लागि उम्मेदवार चयन गरेको पार्टी कार्यालयले जनाएको हो ।
कांग्रेसले चुनावी गठबन्धनका लगि सहमति भएका दलहरू संघीय समाजवादी फोरम नेपाल, राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टी, राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टी (प्रजातान्त्रिक), नयाँ शक्ति नेपाललगायत दलसँग सहकार्य गर्ने गरी उम्मेदवार चयन गरेको छ ।
सहमतिअनुसार पार्टीले कतिपय निर्वाचन क्षेत्रमा प्रतिनिधि सभा र प्रदेश सभामा ती दलका उम्मेदवारलाई सघाउने भएको छ ।
प्रतिनिधिसभाका उम्मेदवार
सोलुखुम्बु –बलबहादुर केसी
ताप्लेजुङ –केशवप्रसाद दाहाल
पाँचथर –भीष्मराज आङ्देम्वे
खोटाङ –सरस्वती वजिमय
मनाङ –टेकबहादुर गुरुङ
हुम्ला –मंगलबहादुर शाही
भोजपुर –उमेशजंग रायमाझी
जाजरकोट –राजीव विक्रम शाह
दोलखा  –रुद्रबहादुर खड्का
मुस्ताङ –रोमी गौचन थकाली
म्याग्दी–खमबहादुर गर्बुजा
रोल्पा –अमरसिंह पुन
रुकुम (पश्चिम) –गोपालजीजंग शाह
मुगु –हस्तबहादुर मल्ल
जुम्ला –देवेन्द्र बहादुर शाही
कालिकोट –भूपेन्द्रजंग शाही
दार्चुला  –विक्रमसिंह धामी
डोल्पा –अंगदकुमार बुढा
ओखलढुंगा –रामहरि खतिवडा
बझाङ –पृथ्वीबहादुर सिंह
संखुवासभा –दीपक खड्का
बैतडी –नरबहादुर चन्द
नुवाकोट १ –डा. रामशरण महत
नुवाकोट २ –अर्जुननरसिंह केसी
रसुवा –मोहन आचाय
धादिङ १ –विश्वप्रसाद अर्याल
धादिङ २ –दिलमान पाख्रिन
सिन्धुपाल्चोक १ –मोहनबहादुर बस्नेत
सिन्धुपाल्चोक २ –पशुपतिशमशेर राणा (राप्रपा प्रजातान्त्रिक) सँग तालमेल)
रामेछाप –पूर्णबहादुर तामाङ
बाग्लुङ  १ –चम्पा खड्का
बाग्लुङ  २ –निरज पुन
लमजुङ –दिलबहादुर घर्ती
गोरखा  १ –चीनकाजी श्रेष्ठ
गोरखा  २ – डा. बाबुराम भट्टराई (नयाँ शक्तिसँग तालमेल)
बाजुरा –कविराज पण्डित
रुकुम (पूर्वी क्षेत्र) –हरिशंकर घर्तीमगर
 
 प्रदेशसभाका उम्मेदवार 
सोलुखुम्बु (क) –प्रकाशसिंह कार्की
सोलुखुम्बु (ख) –आङगेलु शेर्पा
ताप्लेजुङ (क) –लीलादेवी बोखिम
ताप्लेजुङ (ख) –दीपेन्द्रकुमार सेन्दाङ
पाँचथर (क) –नरेन्द्रकुमार केरुङ
पाँचथर (ख) –सुरेन्द्रकुमार दाहाल
खोटाङ  (क) –सुभाषकुमार पोखरेल
खोटाङ (ख)  –विष्णुकुमार राइ
मनाङ (क) –चिन्तबहादुर घले
मनाङ (ख) –कर्म गुरुङ
हुम्ला (क) –ठानबहादुर रोकाया
हुम्ला (ख) –जीवनबहादुर शाही
भोजपुर (ख) –गोविन्दबहादुर कार्की
जाजरकोट (क) –वेदराज सिंह
जाजरकोट (ख) – दीपकजंग शाह
दोलखा  (क)– बर्मा लामा
दोलखा  (ख )–केशवराज चौलागाईं
मुस्ताङ (क) –मिक्यु गुरुङ
मुस्ताङ (ख) –छिरिङ धावा गुरुङ
म्याग्दी (क) –नेत्रबहादुर महत
म्याग्दी (ख) –क्या.अमलाल फगामी
रोल्पा (क) –शेखरबहादुर महरा
रोल्पा (ख) –खगेन्द्रप्रसाद हमाल
रुकुम पश्चिम (क) –गंगाराम गौतम
रुकुम पश्चिम (ख) –खड्कबहादुर डाँगी
मुगु (क) –खड्गबहादुर शाही
मुगु (ख) –तिलकबहादुर मल्ल
जुम्ला (क) –राजुसिंह कठायत
जुम्ला (ख) –भिमनिधि हमाल
कालिकोट (क) –टेकराज शाही
कालिकोट (ख) –कालीबहादुर सहकारी
दार्चुला (क) –मदन गिरी
दार्चुला (क) –जगदीश पाल
डोल्पा (क) – बेगमसिंह ठकुरी
डोल्पा (ख) –सुरेशबहादुर शाही
ओखलढुंगा (क) –प्रदीपकुमार सुनुवार
ओखलढुंगा (ख) –मित्रसेन दाहाल
बझाङ  (क) –चन्द्रादेवी जोशी
बझाङ  (ख) –नरेशबहादुर सिंह
संखुवासभा (क) –टंक राई
संखुवासभा (ख) –दीपककुमार लिम्बू
बैतडी (क) –हरिमोहन भण्डारी
बैतडी (ख) – राप्रपा
नुवाकोट १ (क) –महेन्द्र थिङ
नुवाकोट १ (ख) –रमेशकुमार महत
नुवाकोट २ (क) – जगदिशनरसिंह केसी
नुवाकोट २ (ख) – जगतबहादुर तामाङ
रसुवा (क) – मोहन आचार्य प्रभात तामाङ
रसुवा (ख) – नयाँ शक्तिसँग तालमेल
धादिङ  १ (क) –मधुकुमार श्रेष्ठ
धादिङ १ (ख) – प्रभात सुवेदी
धादिङ  २ (क) –रमेश धमला
धादिङ २ (ख) – राप्रपासँग तालमेल
सिन्धुपाल्चोक १ (क) – विष्णुबहादुर खत्री
सिन्धुपाल्चोक १ (ख) –राजेन्द्रकुमार श्रेष्ठ
सिन्धुपाल्चोक २ (क) – विकास तामाङ
सिन्धुपाल्चोक २ (ख) –राप्रपा प्रजातान्त्रिकसँग तालमेल
रामेछाप (क) –रत्नबहादुर कार्की
रामेछाप (ख) –जीतबहादुर मगर
बाग्लुङ  १ (क) – दीपेन्द्र थापा
बाग्लुङ  १ (ख) – प्रकाश पौडेल
बाग्लुङ  २ (क) – मन्जेस बम मल्ल
बाग्लुङ  २ (ख) – जीतबहादुर शेरचन
लम्जुङ (क) –गर्जबहादुर गुरुङ
लम्जुङ (ख) –कृष्णप्रसाद कोइराला
गोरखा  १ (क) –धीरेन थापा
गोरखा १ (ख) –राजेन्द्र बजगाइ
गोरखा  २ (क) –नयाँ शक्ति
गोरखा २ (ख) –प्रकाशचन्द्र दवाडी
बाजुरा (क) –जनकराज गिरी
बाजुरा (ख) –पदमबहादुर शाही
रुकुम पूर्वी क्षेत्र (क) –दूतकुमार पुन
रुकुम पूर्वी क्षेत्र (ख) –दत्तबहादुर बस्नेत

Comments