काठमाडौं । नेकपा एमालेले पहिलो चरणमा आउँदो मंसिर १० मा हुने प्रदेश र प्रतिनिधिसभा सदस्य चुनावका लागि उम्मेदवारी दर्ता गरेको छ ।

माओवादीसँग गठबन्धन गरेको एमालले ३२ जिल्लाका विभिन्न क्षेत्रमा प्रतिनिधिसभा र प्रदेशसभाका लागि उम्मेदवारी दर्ता गराएको हो ।

प्रतिनिधिसभातर्फका उम्मेदवार

  • दार्चुला–गणेशसिंह ठगुन्ना
  • बाजुरा–लालबहादुर थापा
  • बैतडी–दामोदर भण्डारी
  • बझाङ–भैरवबहादुर सिंह
  • डोल्पा– धनबहादुर बुुढा
  • मुगु–गोपाल बम
  • मुस्ताङ–प्रेमप्रसाद तुलाचन
  • मनाङ–पोल्देन छोपाङ गुरुङ
  • म्याग्दी–भूपेन्द्रबहादुर थापा
  • रसुवा–जनार्दन ढकाल
  • नुवाकोट २–नारायणप्रसाद खतिवडा
  • धादिङ १–भूमि त्रिपाठी
  • धादिङ २–खेम लोहनी
  • पाँचथर–वसन्तकुमार नेम्वाङ
  • ताप्लेजुङ–योगेश भट्टराई
  • संखुवासभा–राजेन्द्र गौतम
  • ओखलढुंगा–यज्ञराज सुनुवार
  • खोटाङ–विशाल भट्टराई

प्रदेशसभा सदस्यतर्फका उम्मेदवार

  • दार्चुला (क)–वीरबहादुर ठगुन्ना
  • बाजुरा (क)–बलदेव रेग्मी
  • बाजुरा (ख)–प्रकाश शाह
  • बैतडी (ख)–लीलाधर भट्ट
  • बझाङ–अर्जुन थापा
  • डोल्पा (क)–नन्दसिंह बुढा
  • मुगु (क)–दानसिंह परियार
  • मुगु (ख)–चन्द्रबहादुर शाही
  • जुम्ला (ख)–पदमबहादुर रोकाय
  • कालिकोट (क)–कुर्मराज शाही
  • जाजरकोट (क)–नरज आचार्य
  • जाजरकोट (ख)–करवीर शाही
  • मुस्ताङ (क)–इन्द्रधारा विष्ट
  • मुस्ताङ (ख)–प्रेमप्रसाद तुलाचन
  • मनाङ (क)–दोर्जे डण्डुल गुरुङ
  • मनाङ (ख)–खण्डा लामा गुरुङ
  • म्याग्दी (ख)–नरदेवी पुन
  • लमजुङ (क)–धनञ्जय दवाडी
  • लमजुङ (ख)–पृथ्वीसुब्बा गुरुङ
  • गोरखा (१ (ख)–रामशरण बस्नेत
  • रसुवा (क)–कन्र्याल तामाङ
  • नुवाकोट १ (ख)–बद्री मैनाली
  • नुवाकोट २ (क)–केशव पाण्डे
  • धादिङ १ (क)–(राजेन्द्रप्रसाद पाण्डे
  • धादिङ २ (क)–डा रामकुमार अधिकारी
  • पाँचथर (क)–गणेशकुमार काम्बाङ
  • ताप्लेजुङ (क)–बलबहादुर साम्सोहाङ
  • संखुवासभा (ख)–तुलसी न्यौपाने
  • भोजपुर (क)–राजेन्द्रकुमार राई
  • भोजपुर (ख)–शेरधन राई
  • ओखलढुंगा (क)–अमीरबहादुर गुरुङ
  • सोलुखुम्बु (क)–मानवीर राई
  • सोलुखुम्बु (ख)–बुद्धिकुमार राजभण्डारी
  • खोटाङ (क)–राजन राई
  • रामेछाप (क)–शान्तिप्रसाद पौडेल
  • रामेछाप (ख)–कैलाश ढुङ्गेल

उता नेकपा एमालेसँग चुनावी तालमेल गरेको नेकपा माओवादी केन्द्रले भने प्रतिनिधिसभका लागि १६ स्थानमा उम्मेदवारी दर्ता गरेको छ । यस्तै प्रदेशसभाका लागि ३२ स्थानमा उम्मेदवारी दर्ता गरेको छ ।

प्रतिनिधिसभाका उम्मेदवार:

  • भोजपुरः सुदन किराँती
  • सोलुखुम्बुः हेमकुमार राई
  • रामेछापः श्यामकुमार श्रेष्ठ
  • सिन्धुपाल्चोक (क्षेत्र नं २): अग्निप्रसाद सापकोटा
  • नुवाकोट (क्षेत्र नं १): हितबहादुर तामाङ
  • लमजुङः देवप्रसाद गुरुङ
  • गोरखा (क्षेत्र नं १): हरिराज अधिकारी
  • गोरखा (क्षेत्र नं २): नारायणकाजी श्रेष्ठ
  • बाग्लुङः (क्षेत्र नं २): देवेन्द्र पौडेल
  • रोल्पाः वर्षमान पुन
  • रुकुम (पूर्व): कमला रोका
  • रुकुम (पश्चिम): जनार्दन शर्मा
  • जुम्लाः गजेन्द्र महत
  • कालिकोटः दुर्गाबहादुर रावत
  • हुम्लाः चिमी लामा
  • जाजरकोटः शक्तिबहादुर बस्नेत

प्रादेशसभाका उम्मेदवार :

  • ताप्लेजुङ (ख): टंक आङबुहाङ
  • पाँचथर (ख): इन्द्र आङ्बो
  • संखुवासभा (क): पूर्णप्रसाद राई
  • ओखलढुंगा (ख): मोहनकुमार खड्का
  • खोटाङ (ख): रामकुमार राई
  • दोलखा (ख): विशाल खड्का
  • रसुवा (ख): इन्द्रबहादुर गोतामे
  • सिन्धुपाल्चोक २ (क): युवराज दुलाल
  • सिन्धुपाल्चोक २ (ख): दावा लामा
  • नुवाकोट १ (क): राधिका तामाङ
  • नुवाकोट २ (ख): हीरानाथ खतिवडा
  • धादिङ १ (ख): शालिकराम जमरकट्टेल
  • धादिङ २ (ख): जगत सिम्खडा
  • म्याग्दी (क): विनोद केसी
  • गोरखा १ (क): लेखबहादुर थापा
  • गोरखा २ (क): कमल नहर्की
  • गोरखा २ (ख): अमरबहादुर गुरुङ
  • बाग्लुङ २ (क): चन्द्रबहादुर बुढा
  • रोल्पा (क): कुलबहादुर केसी
  • रोल्पा (ख): दीपेन्द्र पुन
  • रुकुम (पश्चिम) (क): गोपाल शर्मा
  • रुकुम (पश्चिम) (ख): रातु कामी
  • रुकुम (पूर्व) (क): तेजबहादुर ओली
  • रुकुम (पूर्व) (ख): पूर्णबहादुर घर्ती
  • डोल्पा (ख): वीरबहादुर शाही
  • हुम्ला (क): लालकेश जैसी
  • हुम्ला (ख): विजय भण्डारी
  • जुम्ला (क): नरेश भण्डारी
  • कालिकोट (ख): महेन्द्रबहादुर शाही
  • जाजरकोट (क): गणेश सिंह
  • बझाङ (ख): देवकी मल्ल
  • बैतडी (क): केशवबहादुर भट्ट
  • दार्चुला (ख): मानबहादुर धामी

Comments

comments