काठमाडौं । पहिलो चरणमा वैशाख ३१ गते सम्पन्न भएको ३४ जिल्लाको २ सय ८३ स्थानीय तहको निर्वाचन मध्ये ७७ स्थानको परिणाम आएको छ । ७७ स्थानमध्ये नेकपा एमाले पहिलो स्थानमा छ भने नेपाली काँग्रेस दोस्रो र माओवादी केन्द्र तेस्रो स्थानमा रहेको छ ।

अहिलेसम्मको प्राप्त नतिजाअनुसार एमाले ३० स्थानमा विजयी भएको छ भने काँग्रेस २६ स्थानमा विजयी भएको छ । माओवादी केन्द्रले अहिलेसम्म १९ स्थानमा जित हासिल गरेको छ । दुई गाउँपालिकामा भने स्वतन्त्र उम्मेदवार विजयी भएका छन् ।

एमालेले जितेका गाउँ/नगरपालिका
डोल्पाः ठूलीभेरी नगरपालिकाः गणेशबहादुर शाही
डोल्पाः शेफोक्सुण्डो गाउँपालिकाः तसी तुन्डुक गुरुङ
डोल्पाः काइके गाउँपालिकाः अंगद राना
मनाङः नेस्याङ गाउँपालिकाः कान्छा घले मनाङ
मनाङः चामे गाउँपालिकाः लोकेन्द्रबहादुर घले
मुस्ताङः घरपझोङ गाउँपालिकाः आशबहादुर गुरूङ
स्याङजा–फेदीखोला गाउँपालिकाः घनश्याम सुवेदी
स्याङजा– हरिनास गाउँपालिकाः खिलनारायण मानन्धर
स्याङजा– आँधिखोला गाउँपालिकाः सुधीर पौडेल
कास्की– मादी गाउँपालिकाः बेदबहादुर गुरुङ
कास्की– माछापुछ«े गाउँपालिकाः कर्णबहादुर गुरुङ
कास्की– रुपा गाउँपालिकाः नवराज ओझा
जाजरकोट– शिवालय गाउँपालिकाः नरेन्द्रकुमार शाही
रसुवा– गोसाइँकुण्ड गाउँपालिकाः  कैसाङनुर्पु तामाङ
रसुवा– कालिका गाउँपालिकाः सीताकुमारी पौडेल
ललितपुर– महांकाल गाउँपालिकाः रामचन्द्र दाहाल
तनहुँ– देवघाट गाउँपालिकाः दुर्गाबहादुर थापा
दैलेख– नारायण नगरपालिकाः रत्नबहादुर खड्का
दैलेख– भैरवी गाउँपालिकाः प्रेमबहादुर बुढा
दैलेख– महाबु गाउँपालिकाः जंगबहादुर शाही
जाजरकोट– भेरी नगरपालिकाः सीपी घर्ती
डोल्पा– त्रिपुरासुन्दरी नगरपालिकाः ओमबहादुर बुढा ।
दोलखा– जिरी नगरपालिकाः टङ्क जिरेल ।
मकवानपुर– मकवानपुरगढी गाउँपालिकाः विदुर हुमागाइँ
हुम्ला– अदानचुली गाउँपालिकाः दल फडेरा
सल्यान– ढोरचौर गाउँपालिकाः चित्रबहादुर चलाउने
पर्वत– महाशिला गाउँपालिकाः राजुप्रसाद पौडेल
जुम्ला– तिला गाउँपालिकाः रतननाथ योगी
काभ्रे– खानीखोला गाउँपालिकाः कृष्णबहादुर खुलाल
रामेछाप– गोकुलगंगा गाउँपालिकाः खड्गबहादुर सुनुवार

अहिलेसम्म नेपाली काँग्रेसले जितेका गाउँ/नगरपालिका
नवलपरासीः बुङदीकाली गाउँपालिकाः दुर्गाबहादुर राना
नवलपरासी– विनयी त्रिवेणी गाउँपालिकाः डम्बरबहादुर जिसी
नवलपरासी– हुप्सेकोट गाउँपालिकाः लक्ष्मी पाण्डे
नवलपरासी– बुलिङटार गाउँपालिकाः शशि बस्ताकोटी
बागलुङः तमानखोला गाउँपालिकाः जोकलाल बुढा
मनाङः नार्फु गाउँपालिकाः मिङ्माछिरीङ लामा (निर्विरोध)
मनाङः नाशोङ गाउँपालिकाः चन्द्र घले
मुस्ताङः थासाङ गाउँपालिकाः उम्मेदवार बुद्धिप्रसाद शेरचन
मुस्ताङः लोमान्थाङ गाउँपालिकाः सुवर्ण विष्ट
मुस्ताङः बाह्रगाउँ मुक्तिक्षेत्र गाउँपालिकाः छेन्चोक छेप्तेन गुरुङ
जाजरकोटः कुशे गाउँपालिकाः हरिशचन्द्र बस्नेत
जाजरकोट–बारेकोट गाउँपालिकाः महेन्द्रबहादुर शाह
दैलेख– डुंगेश्वर गाउँपालिकाः नगेन्द्रबहादुर मल्ल
जुम्ला– पातारासी गाउँपालिकाः लक्ष्मण बोहरा
जुम्ला– सिन्जा गाउँपालिकाः देवलसिंह रावल
जुम्ला– कनकासुन्दरी गाउँपालिकाः नरबीर राउत
सिन्धुली– गोलञ्जर गाउँपालिकाः पुष्प कार्की
सिन्धुली– घ्याङखेल गाउँपालिकाः जगतबहादुर भोलन
सल्यान–त्रिवेणी गाउँपालिकाः मानबहादुर डाँगी
नुवाकोट– किस्पाङ गाउँपालिकामा छत्रबहादुर लामा
मुगु– मुगुम कार्मारोम गाउँपालिकाः छिरिङ क्याप्ने
सिन्धुपाल्चोक–बेथानचोक गाउँपालिकाः प्रेमबहादुर तिमिल्सिना
रसुवा– उत्तरगया गाउँपालिकाः उपेन्द्र लम्साल
हुम्ला– सिमकोट गाउँपालिकाः पदमबहादुर लामा
पर्वत– पैयूँ गाउँपालिकाः खगेन्द्र तिवारी
गोरखा– चुमनुब्री गाउँपालिकाः धनबहादुर गुरुङ

माओवादी केन्द्रले जितेका गाउँ/नगरपालिका
ललितपुर– कोन्ज्योसोम गाउँपालिकाः गोपीलाल स्याङ्तान
रुकुम– मुसीकोट नगरपालिकाः देवीलाल गौतम
रुकुम– चौरजहारी नगरपालिकाः विशाल शर्मा
रुकुम– बाफिकोट गाउँपालिकाः धर्मबहादुर केसी
रुकुम– सानीभेरी गाउँपालिकाः नरबहादुर पुन
रुकुम– त्रिवेणी गाउँपालिकाः झक्कुप्रसाद घर्ती
डोल्पा– मुडकेचुला गाउँपालिकाः दत्तबहादुर शाही
डोल्पा– जगदुल्ला गाउँपालिकाः नरसिंह रोकाया
जाजरकोट– शिवालय गाउँपालिकाः लालबहादुर थापा
जुम्ला– गुठिचौर गाउँपालिकाः हरिबहादुर भण्डारी
जुम्ला– हिमा गाउँपालिकाः रजबहादुर शाही
जुम्ला– तातोपानी गाउँपालिकाः नवराज न्यौपाने
कालिकोट– सान्नि त्रिवेणी गाउँपालिकाः डम्बरबहादुर शाही
हुम्ला– ताजाकोट गाउँपालिका बाग्दुल मल्ल
हुम्ला– चंखेली गाउँपालिकाः धनलाल चौलागाई विजयी
सिन्धुली– मरिण गाउँपालिकाः पाणिराज बम्जन
बागलुङ– ताराखोला गाउँपालिकाः प्रकाश घर्ती
सल्यान– दार्मा गाउँपालिकाः निमबहादुर केसी
तनहुँ–  बन्दीपुर गाउँपालिकाः पूर्णसिंह थापा

स्वतन्त्र उम्मेदवारले जितेका गाउँ/नगरपालिका
मुस्ताङ– दालोमे गाउँपालिकाः राजु विष्ट लोप्छाङ गुरुङ
डोल्पा– डोल्पोबुद्ध गाउँपालिकाः पेम्बा गुरुङ

Comments