काठमाडौं  ।  नेविसंघको ११ औँ महाधिवेशन उद्घाटन भएको ११ दिनपछि नयाँ नेतृत्वका लागि बुधबार चुनाव हुँदैछ ।

महाधिवेशनको महत्वपूर्ण विषय मानिने बन्दसत्र नै नगरी नेविसंघले नयाँ नेतृत्व चयनका लागि चुनाव गर्न लागेको हो ।
चुनावमा अध्यक्षका लागि सात जनाको उम्मेदवारी परेको छ । मंगलबार ८ जनाले उम्मेदवारी दिए पनि बेलुका एक जनाले फिर्ता लिएका हुन् । नेविसंघको चुनावका लागि मतदाताबाट चुनिने एक सय २९ पदका लागि झण्डै ७ सय जनाको उम्मेदवारी परेको छ ।

उम्मेदवारको नामावली

अध्यक्षः(पद संख्या १ का लागि)

आनन्द राज त्रिपाठी

नगेन सिंह ठकुरी

नैनसिंह महर

बचन कार्की (मुसा)

मनोजमणी आचार्य

लक्ष्मण आचार्य

शुभराम वस्नेत

उपाध्यक्षः प्रदेश नं १

गोपाल सेडाई

नारायण गिरी

विकास केसी (खत्रि)

विष्णु कार्की

सुभाष भण्डारी

उपाध्यक्षः प्रदेश नं २

खगेन्द्र कर्ण

प्रवेशकुमार चौधरी

रामप्रगास यादव

संजयकुमार यादव (सिराहा)

संजयकुमार यादव (धनुषा)

उपाध्यक्षः प्रदेश नं ३

भरत खड्का

रबिसुदन थापा

रामप्रसाद अधिकारी

लोकवहादुर कार्की (एलबि)

उपाध्यक्षः प्रदेश नं ४
चन्द्रा अधिकारी

डिल्लीराम सुवेदी

पवन नेपाल

मित्र भट्टराई

लक्ष्मीप्रसाद पौडेल

सुवास कोइराला

उपाध्यक्षः प्रदेश नं ५
अजय रावल

एकराज खड्का

धर्मराज खनाल

पूर्ण केसी

प्रचण्डविक्रम न्यौपाने (गुन्टु)

मुक्तिराज पौडेल

श्रीप्रकाश राना

सुमन खड्का

हरिषचन्द्र भण्डारी

उपाध्यक्षः प्रदेश नं ६

कृष्ण प्रसाद जैसी

केशरवहादुर शाही

खड्कबहादुर डाँगी

राजीवकुमार केसी

उपाध्यक्षः प्रदेश नं ७

पुष्पकुमार शाही

सरोज न्यौपाने

सोपानसिंह बोहरा

उपाध्यक्षः छात्रातर्फ

कृष्कुमारी बस्नेत

उर्मिला थपलिया

उपाध्यक्षः मधेशीतर्फ
पवन यादव

प्रभुनाथ राउतमो‍

अजिद अरसद (ओजी)

उपाध्यक्षः जनजाती आदिवासी तर्फ

अमृतकुमार श्रेष्ठ

खड्गबहादुर सुव्वा

टेकेन्द्र काम्वाङ्ग

नविन राई

पूर्णकुमार तुम्बापो

प्रेम हादुर छन्त्याल

रीसा श्रेष्ठ (ऋषा)

रेनुका काउचा मगर

उपाध्यक्षः दलिततर्फ

डम्बरबहादुर सुनार

राम नेपाली

सागर परियार

महामन्त्रीः

कुन्दनराज काफ्ले

दिपक भट्टराई

शंकर पौडेल

सरोज थापा

हिमाल दत्त श्रेष्ठ

कोषाध्यक्षः
अन्जना अर्याल

उमेश भट्टराई

केदार खनाल

टीका श्रेष्ठ

निमा गिरी

शिव रिमाल

सहमहामन्त्रीः प्रदेश नं १

अश्विनवावु थापा

आशिष कार्की (भुल बहादुर)

कृष्ण कार्की

डेकेन्द्रकुमार तामाङ

धनकाजी खत्रि

निर्मलप्रसाद ओझा

लवराज अधिकारी (लक्ष्मीराज)

सहमहामन्त्रीः प्रदेश नं २

घनश्याम साह

मनोज यादव

राजेशकुमार रौनियार

सहमहामन्त्रीः प्रदेश नं ३
अनिल अधिकारी

अमृत अधिकारी

धर्मराज पौडेल

प्रदिप लामा

माधबप्रसाद ढकाल

राकेश श्रेष्ठ

संजिब न्यौपाने

सहमहामन्त्रीः प्रदेश नं ४

पशुपति भट्टराई

मोहन आचार्यहरिहर शर्मा
सहमहामन्त्रीः प्रदेश नं ५

अमृतकुमार पन्थी

कमल रेग्मी

तिलक लम्साल

दिपकप्रसाद लेखक

प्रकाश घिमिरे

रमेश पाण्डे

रवि खनाल

लोकप्रसाद खरेल

विष्णु पोख्रेल

सहमहामन्त्रीः प्रदेश नं ६

ईश्वरवहादुर विष्टर

विन्द शाह

विवेक आचार्य

सहमहामन्त्रीः प्रदेश नं ७

अच्युतराज कलौनी

तर्कराज भट्टराजन

कुँवरलक्ष्मण शाही

सहमहामन्त्रीः छात्रातर्फ

महेश्वरी कुँवर

माया पुन मगर

संचिता कुईकेल

साधना घिमिरे

सुनिता पोख्रेल

सहमहामन्त्रीः मधेशीतर्फ

परमेश्वार शाह (निर्विरोध)

सहमहामन्त्रीः आदिवासी जनजाती तर्फ

गणेशमान तामाङ

चेतन राना

दिपेन राई (बान्तवा)

दुजाङ शेर्पा

विनय लामा

सहमहामन्त्रीः दलिततर्फ

ललिता सुनार

विकलकुमारी विके

वीर वहादुर विक (कमल)

सहमहामन्त्रीः पिछडिएका क्षेत्रका
अम्बिका चलाउने

उत्तमबहादुर रोकाय

नारायण हमाल

लिलाराज रोकाय

सुरेन्द्रवहादुर सिंह

सहमहामन्त्रीः उपत्यका
ओमजंग रावल

कृष्ण भण्डारी

गोपीकुमार शिवाकोटी

निरञ्जन थापा

प्रेमराज जोशी

बामदेव अधिकारी

बिजयगोपाल श्रेष्ठ

रामकृष्ण लामिछाने

विपिन्द्र अधिकारी (विपिन)

सागर भट्टराई

सुदिप शर्मा

सुशिल तिमल्सेना

Comments

comments